DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października o godzinie 11.00 w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi, wszyscy obecnie pracujący pedagodzy i pracownicy niepedagogiczni. Wśród gości był Pan Wiesław Mazurek - Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Pani Halina Rogowska - Inspektor ds. Oświaty w Gminie Radzyń Podlaski, Pani Barbara Palica - Przewodnicząca Rady Gminy, sołtysi wsi Żabików i Bedlno, rodzice na czele z Panią Joanną Niebrzegowską - Przewodniczącą Rady Rodziców. Oczywiście nie mogło też zabraknąć odświętnie ubranych dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów.

Na początku głos zabrała Pani Anna Koczkodaj - dyrektor szkoły, powitała bardzo serdecznie wszystkich zgromadzonych
w hali sportowej i zaprosiła na część artystyczną. Uczniowie z młodszych klas pod kierunkiem Pani Anny Struczyk zaprezentowali humorystyczną scenkę z życia szkoły. Następnie miał miejsce koncert życzeń, adresatami którego byli nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Do życzeń dołączone były wzruszające wiersze oraz piękne piosenki
w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Podziękowania i gorące życzenia popłynęły też od przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Na koniec uczniowie odśpiewali 100 lat swoim pedagogom i zatańczyli. Miłym akcentem były piękne czerwone róże oraz kartki wręczane zarówno emerytowanym, jak i obecnym pracownikom szkoły oraz przybyłym gościom.

W drugiej części głos ponownie zabrała Pani Dyrektor. Podziękowała nauczycielom, przyznając Nagrody Dyrektora, za rok rzetelnej, ofiarnej pracy. Następnie miało miejsce wystąpienie Pana Wójta, który podziękował za codzienny trud wychowania młodego pokolenia. Pogratulował sukcesów
i wręczył Nagrody Wójta. W tym roku otrzymali je Pani Dyrektor Anna Koczkodaj oraz nauczyciel naszej szkoły Pan Zbigniew Kania. Jako ostatnia głos zabrała Pani Barbara Palica, przywołując dawną szkołę i życząc wszystkim nauczycielom zdrowia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

Po części oficjalnej wszyscy nauczyciele, goście i rodzice usiedli do stołu. Podczas rozmów nie brakowało wspomnień dotyczących szkoły. Pyszne słodkości przygotowane były przez mamy naszych uczniów, za co im serdecznie dziękujemy.

Chcielibyśmy, aby ten dzień pozostał na długo w pamięci nauczycieli. Życzylibyśmy sobie, by praca dydaktyczna i wychowawcza była zawsze szanowana i doceniana, a nauczyciele darzeni szacunkiem nie tylko w dniu ich święta, lecz na co dzień.

mgr Małgorzata Czech