GMINNY KONKURS WOKALNY NA SWOJSKĄ NUTĘ

Dnia 24 listopada 2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Białej odbył się I Gminny Konkurs Wokalny Na swojską nutę. Skierowany był do dzieci z przedszkoli
i oddziałów przedszkolnych oraz uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów
z terenu Gminy Radzyń Podlaski, ale również zaprzyjaźnionych z Kołem Regionalnym w Białej, szkół spoza naszej Gminy.

Z oddziału przedszkolnego naszą szkołę reprezentowała Lena Kojtych, która wykonała utwór pt.: W moim ogródeczku i wyśpiewała I miejsce. Solistkę do występu przygotowała pani Magdalena Palczewska.

W kategorii klas I - III reprezentował nas zespół Żabki z Żabikowa w składzie: Kacper Panek z kl. III, Dominik Fijałek z kl. III, Mikołaj Opolski z kl. III, Agata Koczkodaj z kl. III, Gabriela Fijałek z kl. III, Nikola Siemionek z kl. II oraz Natan Grochowski z kl. I. Zespół zaśpiewał piosenkę Poszło dziewczę po ziele. Uczniowie zajęli I miejsce. Do występu zostali przygotowani przez panie: Annę Koczkodaj, Katarzynę Mikulską i Annę Struczyk.

W kategorii klas IV - VII jako solistka wystąpiła uczennica kl. IV Wiktoria Zając, która wykonała utwór To i hola
i wyśpiewała sobie II miejsce. Do występu uczennicę przygotował pan Zbigniew Kania.

W kategorii klas IV - VII naszą szkołę reprezentował także zespół w składzie: Sandra Wągrodna i Małgorzata Niebrzegowska. Uczennice z kl. VI zaśpiewały W moim ogródecku. W konkursie zajęły II miejsce, a do występu przygotowała je pani Anna Żurawska.

Zdolni, młodzi wokaliści ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie otrzymali z rąk organizatorów konkursu gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe. Z kolei laureaci zostali zaproszeni do udziału w koncercie w ramach
IV Jesiennego Ludowego Śpiewania, który odbył się 25 listopada 2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Białej.

Gratulujemy wyśpiewanych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

mgr Anna Koczkodaj