Podsumowanie X Miejsko - Gminnego Konkursu Ortograficznego

W piątek, 2 czerwca, w naszej szkole miało miejsce podsumowanie jubileuszowego X Miejsko - Gminnego Konkursu Ortograficznego.

Zanim nastąpiło uroczyste rozdanie nagród, głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Łukaszczuk, która serdecznie powitała wszystkich gości, a w szczególności laureatów konkursu. Pani Dyrektor przypomniała motto naszych konkursów, słowa Janusza Korczaka: "Błąd w mowie i piśmie to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę". Podkreśliła walory edukacyjne i wychowawcze imprezy. Podziękowała nauczycielom ze wszystkich szkół, które przyjęły zaproszenie do udziału w konkursie, za zaangażowanie w solidne przygotowanie uczniów. Wyrazy wdzięczności skierowała szczególnie do pań: Ewy Niewęgłowskiej z Zespołu Szkół w Białce oraz Anny Żurawskiej, Marty Chruścik, Katarzyny Mikulskiej - nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie - za pracę w komisji konkursowej.

Następnie uczniowie klas V i VI, pod kierunkiem niżej podpisanej, zaprezentowali przedstawienie pod hasłem "Przygody z bogami i boginiami". Nawiązywało ono do tematu tegorocznych ortograficznych potyczek.

Wójta Gminy Radzyń Podlaski reprezentował pan Ireneusz Bogusz, który wręczył laureatom nagrody ufundowane przez patrona naszej imprezy.

Jubileuszowe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Do zobaczenia na kolejnym konkursie...

Anna Żurawska