WESOŁEGO ALLELUJA!

18 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Gminnego Konkursu na Kartę Wielkanocną. Rozdanie nagród poprzedziła piękna część artystyczna przygotowana przez uczniów z klasy III i V pod kierownictwem pań: Katarzyny Mikulskiej i Ewy Kondraszuk. Z uwagą i skupieniem wysłuchaliśmy pieśni wielkopostnych w wykonaniu zespołu uczniów z klas I - III w składzie: Kacper Panek, Wiktoria Zając, Wiktoria Książek i Maja Kitrasiewicz oraz z klas IV - V w składzie: Sandra Wągrodna, Małgorzata Niebrzegowska i Katarzyna Mazurek. Nasze koleżanki i koledzy w krótkiej inscenizacji zaprezentowali najstarsze polskie tradycje wielkanocne, np. malowanie pisanek, wicie palm, święcenie pokarmów czy lanie wodą w Śmigusa Dyngusa.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Teresy Łukaszczuk. Wraz z wójtem Gminy Radzyń Podlaski i sekretarzem Jarosławem Ejsmontem wręczyli laureatom konkursu dyplomy i nagrody książkowe. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.

Na zakończenie tradycyjnie podzieliliśmy się jajkiem wielkanocnym. Na świątecznych stołach przygotowanych przez Radę Rodziców nie zabrakło też słodkich babek.

Laureatom konkursu dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Panek, kl. VI