9 listopada 2015r. w Zespole Szkół w Białej odbył się Miejsko - Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Nie rzucim ziemi...".

WYŚPIEWANE MIEJSCA

Konkurs skierowany był do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych oraz młodzieży z gimnazjów. Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski pan Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski pan Wiesław Mazurek.

Uczestników podzielono na cztery kategorie wiekowe: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I - III szkoły podstawowej, klasy IV - VI szkoły podstawowej oraz klasy I - III gimnazjum. Każdy solista bądź zespół prezentował jeden lub dwa utwory o tematyce patriotycznej, które były oceniane przez jury. Zdolni młodzi wykonawcy swoimi wystąpieniami dostarczyli słuchaczom wielu emocji i wzruszeń.

Cele konkursu to między innymi zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań, przywrócenie pamięci zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych, podniesienie świadomości narodowej oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży pieśniami patriotycznymi, uaktywnianie szkół w kształtowaniu postaw patriotyczno - obywatelskich uczniów poprzez uczestnictwo w konkursie, wspieranie najzdolniejszych wokalnie dzieci i uczniów, a także wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej.

Naszą szkołę w kategorii klas I - III SP reprezentował zespół w następującym składzie: Kacper Panek z kl. I, Wiktoria Zając z kl. II oraz Maja Kitrasiewicz z kl. III. Zespół zaśpiewał utwór pt. "Kalina malina".

Mali wokaliści ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie zajęli I miejsce. Otrzymali puchar i pamiątkowy dyplom. Do występu uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem Pań: Anny Koczkodaj, Anny Struczyk oraz Katarzyny Mikulskiej.

W kategorii klas IV - VI szkołę reprezentowały uczennice klasy IV - Sandra Wągrodna i Małgorzata Niebrzegowska. Wykonały następujące utwory: "Piechota" oraz "Deszcz, jesienny deszcz". Ten dwuosobowy zespół wyśpiewał sobie III miejsce. Do występu przygotowała je pani Anna Żurawska.

Gratulujemy wyśpiewanych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Koczkodaj