Podróż do Magicznych Ogrodów

19 maja 2016 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Kazimierza Dolnego.

Wśród licznych atrakcji uczestnicy mogli zobaczyć m.in. domek śpiewającego krasnala, mruczące drzewa, pole marchewkowe, strumienie, szumiące wodospady, kwiatową dolin. Wielkim przeżyciem był przejazd mini kolejką przez Kwiatowa Dolinę, do której wjeżdża się pod różową gąsienicą. Dolinę tę zamieszkują skrzaty Bulwiaki i psotne Mordole. Na końcu zwiedzania - Mroczysko - strefa, w której trzeba było zmierzyć się z własnym strachem. Mogły tam wejść tylko najodważniejsze dzieci.

Po wyczerpującym zwiedzaniu Magicznych Ogrodów wszyscy posilili się Zestawem Wojownika. Następnie dzieci udały się na plac zabaw, gdzie czekały na nie trampoliny, dmuchane zamki, gumowe gąsienice i wiele innych. Na koniec zakupiły pamiątki i pożegnały magiczną krainę.

W drodze powrotnej autobus zatrzymał się nad Wisłą przy przystani rzecznej. Wszyscy przeprawili się promem rzecznym na drugi brzeg Wisły i z powrotem.
Dzieci zmęczone, ale z pewnością zadowolone i pełne wrażeń powróciły do Żabikowa.

Anna Struczyk