4 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół w Białce odbył się IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt."Wesoła Nowina".

WYŚPIEWANE TRZY PIERWSZE MIEJSCA

Konkurs Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina" zorganizowany był dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie gminy Radzyń Podlaski. Uczestników podzielono na cztery kategorie wiekowe: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I - III szkoły podstawowej, klasy IV - VI szkoły podstawowej oraz klasy I - III gimnazjum. Każdy solista bądź zespół prezentował dwa utwory muzyczne, które były oceniane przez jury. Konkurs odbył się pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.

W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne reprezentował nas zespół "Kocie oczka" w składzie: Nikola Frączek, Lena Kojtych, Cezary Niebrzegowski, Noemi Wągrodna, Marcel Chruścik, Kacper Daniluk, Dorota Koczkodaj. Dzieci zaśpiewały "Przybieżeli do Betlejem" oraz "Pośród drzew wysokich" i zajęły III miejsce. Do występu przygotowały je Panie: Natalia Trochonowicz i Marta Chruścik.

Szkołę w kategorii klas I - III reprezentował zespół "Żabki z Żabikowa" w składzie: Kacper Panek z kl. I, Wiktoria Zając z kl. II oraz Maja Kitrasiewicz i Wiktoria Książek z kl. III. Zespół zaśpiewał dwa utwory: "Przybieżeli do Betlejem" oraz "Mała Pastorałka". Uczniowie zajęli I miejsce. Do występu zostali przygotowani pod kierunkiem Pań: Anny Koczkodaj, Anny Struczyk i Katarzyny Mikulskiej.

W kategorii klas I - III jako solistka wystapiła uczennica kl. II Wiktoria Zając, która wykonała "Lulajże Jezuniu" oraz "Zaśpiewam Jezuskowi" i także wyśpiewała sobie I miejsce. Do występu uczennicę przygotowała mama Pani Małgorzata Musiejuk.

W kategorii klas IV - VI SP szkołę reprezentował zespół w składzie: Sandra Wągrodna i Małgorzata Niebrzegowska z kl. IV oraz Katarzyna Mazurek i Wiktoria Niewęgłowska z kl. V. Uczennice zaśpiewały "Gore gwiazda Jezusowi" oraz "Złota Jerozolima" i zajęły również I miejsce. Do występu uczennice przygotowała Pani Anna Żurawska. Uczennica kl. IV Sandra Wągrodna wystąpiła też jako solistka. Wykonała utwory "Gdy śliczna Panna" i "Zaśnij Dziecino". W konkursie otrzymała wyróżnienie.

Wokaliści ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie otrzymali z rąk organizatorów konkursu gratulacje, puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy wyśpiewanych miejsc i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Koczkodaj