Jak ryba w wodzie...

Dnia 7 grudnia 2015 r. uczniowie kl. I - VI Szkoły Podstawowej w Żabikowie wyjechali na basen do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim. To już drugie takie zajęcia w tym roku szkolnym. Odbywają się one w ramach godzin wychowania fizycznego. Dzieci uczą się pływać, hartują organizm, rozbudzają swą pasję do pływania. Jest to sport bardzo zdrowy, a uprawianie go zdecydowanie może przełożyć się na jakość życia człowieka w wieku dojrzałym.

Mamy nadzieję, że dzięki lekcjom na basenie wzrośnie świadomość u dzieci na temat zdrowego trybu życia i bezpiecznego korzystania z uroków kąpieli. Ponadto uczniowie wesoło i atrakcyjnie spędzają czas. A rodziców z pewnością ucieszy to, że dzięki tej inicjatywie ich pociechy mają okazję nauczyć się pływać.

Anna Żurawska