Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

Z samego rana w poniedziałek 7 kwietnia 2014 r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedził pan Marcin Jóźwik z Kozienic wraz ze swoją podróżującą filharmonią.

CZY JESTEŚMY EMPATYCZNI?

Muzyk przygotował dla nas bardzo ciekawą lekcję muzyki pt. "Rozwijanie kompetencji emocjonalnych za pomocą muzyki". Przy muzyce relaksacyjno-terapeutycznej uczniowie ćwiczyli kompetencje osobiste takie jak: poprawna samoocena, wiara w siebie, motywacja wewnętrzna oraz kompetencje społeczne: empatia, rozwijanie umiejętności osiągania wspólnego celu, rozwijanie poczucia sukcesu grupowego. Dzieci - jak wynika z ich relacji - bawiły się znakomicie przy akompaniamencie instrumentów.

  • Nie musieliśmy siedzieć, było dużo ruchu i śmiechu - mówiły.
  • Mogliśmy poczuć się jak różowa pantera, drygent orkiestry, tworzyliśmy rzędy, rysowaliśmy na plecach kolegów, tańczyliśmy...

Z relacji Pani Dyrektor Teresy Łukaszczuk wynika, iż: rzeczywiście uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach i ćwiczeniach muzyczno-ruchowych. Każdy musiał wykazać się poczuciem rytmu, refleksem i zgraniem. Bawiąc się przy muzyce dzieci wiele się nauczyły i dowiedziały o sobie i o innych.

Taka forma przekazu muzycznego może przyczynić się do zintegrowania społeczności szkolnej i stworzyć okazję do dobrej zabawy. I o to chodzi, i o to chodzi!

Andrzej Kotyła

ZDJĘCIA