Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

14 listopada 2012 r. w hali Szkoły Podstawowej w Żabikowie odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłkę Ręczną Dziewcząt i Chłopców. Zorganizował je Uczniowski Klub Sportowy "Eko-Traper" działający przy tutejszej placówce.

CHOCIAŻ ZABRAKŁO SNAJPERKI I LIDERA, JESTEŚMY WICEMISTRZAMI GMINY!

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje Szkół Podstawowych z Białki (chłopcy i dziewczęta), Zabiela (dziewczęta) i Żabikowa (chłopcy i dziewczęta). Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 2 razy po 12 minut.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Ewelina Matynkowska (VI), Natalia Ochnio (VI), Monika Sławińska (V), Aleksandra Matynkowska (V), Magdalena Buchaj (V), Weronika Zienkiewicz (IV), Weronika Ochnio (IV) i Sandra Golanko (IV).

Reprezentację chłopców stanowili: bardzo waleczny Jakub Kałuski (VI), Mateusz Izdebski - bardzo dobry bramkarz (VI), Maciej Fręchowicz (VI), Bartosz Fajkowski (VI), Dawid Siemionek (V), hiperkinetyczny Mateusz Kwapiszewski (V), Dominik Jendruchniewicz (IV) i Michał Buchaj (IV).

W wyniku rozegranego turnieju okazało się, że I miejsce zajęli chłopcy z Zespołu Szkół w Białce, natomiast II miejsce przypadło naszym - z SP Żabików.

Wśród dziewcząt wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce ZS Białka, II miejsce SP Żabików, III miejsce ZS Zabiele.

Nie dojechały - czego żałujemy - drużyny ze szkół w Białej, Paszkach, Brzostówcu, Branicy. Być może, gdyby frekwencja była lepsza, rezultaty i przebieg rozgrywek wyglądałyby inaczej. A tak, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, jesteśmy wicemistrzami Gminy Radzyń Podlaski.

Zdaniem trenerki naszych Moniki Fijałek: rywalizacja była bardzo zacięta, nasze dziewczęta grały zaciekle w polu, stworzyły bardzo dużo sytuacji bramkowych, których niestety nie potrafiły wykorzystać, zabrakło w drużynie prawdziwej snajperki. Nasi chłopcy natomiast grali wyśmienicie w obronie, oddali również kilka rzutów na bramkę przeciwnika, przeważnie zakończonych punktem, ale to nie wystarczyło, aby pokonać zespół Białki. W drużynie naszych chłopaków brakowało lidera, który stworzyłby dla nas więcej sytuacji podbramkowych.

Sędziowali: mgr Marek Kania i mgr Monika Fijałek.

Na podst. info Moniki Fijałek
Andrzej Kotyła

ZDJĘCIA