Pod górkę, po piachu, przez kałuże ................. po medale i puchar!

....... te i jeszcze wiele innych naturalnych przeszkód czekało biegaczy na trasie wyznaczonej przez nauczycielkę wychowania fizycznego panią Iwonę Niewęgłowską w ramach Gminnych Zawodów w Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski. W zawodach wzięły udział reprezentacje Szkół Podstawowych z Białki, Paszk Dużych, Zabiela i Żabikowa. Uczniowie biegali na różnych dystansach (400m, 600m,800m) w zależności od wieku i płci. Natomiast sędziowie stojący na trasie dbali o bezpieczeństwo uczestników i prawidłową organizację biegów.

W konkurencji indywidualnej zajęliśmy 7 miejsc medalowych:
Klasa IV
Dziewczęta: Sandra Golanko - I miejsce, Weronika Zienkiewicz - III miejsce
Chłopcy: Michał Buchaj - II miejsce, Dominik Jendruchniewicz - V miejsce
Klasa V
Dziewczęta: Aleksandra Matynkowska - III miejsce, Magdalena Buchaj - VII miejsce
Chłopcy: Dawid Siemionek - III miejsce, Mateusz Kwapiszewski - V miejsce
Klasa VI
Dziewczęta: Natalia Ochnio - II miejsce, Ewelina Matynkowska - VI miejsce
Chłopcy: Bartosz Fajkowski - III miejsce, Mateusz Izdebski - V miejsce

W klasyfikacji drużynowej nasz team zajął II miejsce, biegacze z Białki I miejsce, z Zabiela III miejsce i z Paszk Dużych IV miejsce.

Zwieńczeniem biegowej rywalizacji było ognisko, pieczenie kiełbasek i wymiana wrażeń między uczestnikami biegu.

Po chwili relaksu przyszedł czas na kolejne emocje, czyli uroczyste zakończenie imprezy, co uczynili pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych Krystyna Nowak oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, wręczając zwycięzcom indywidualne medale i drużynowe puchary.

A wszystko to miało miejsce w Paszkach Dużych dnia 04.06.2013 roku.

Monika Fijałek