"MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ"

Taki tytuł nosiła tegoroczna edycja konkursu ojczyzny polszczyzny, której etap szkolny w części pisemnej odbył się w naszej szkole 02 marca 2012 r.
OJCZYZNA POLSZCZYZNA POD PATRONATEM prof. Jana Miodka w SP w Żabikowie.

Uczniowie w liczbie dziewięciu mieli w tejże części rozwiązać test trwający 60 minut z maksymalną ilością 40 punktów do zdobycia. Pierwszą część stanowiło 30 zadań zamkniętych (z których jedno - jako sformułowane błędnie anulowano). Był to (test wyboru) na podstawie tekstu prozą Joanny Chmielewskiej zatytułowanego "Niezwykły dzień" oraz żartobliwego wierszyka autorstwa Danuty Wawiłow pt. "Urodzinki". Oba dotyczyły uroczystości niezwykłych urodzin, jakie mogą przydarzyć się każdemu - zwłaszcza dziecku.

Zadanie otwarte - za 10 pkt. - polegało na napisaniu opowiadania pt. "Moje fantastyczne urodziny", które winno zawierać jakieś ciekawe i nadzwyczajne wydarzenie urodzinowe. łącznie uczniowie mogli zatem otrzymać maksymalnie 39 punktów. Część pisemną koordynował Andrzej Kotyła.

Część ustna, która odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 8 marca, przewidywała indywidualną publiczną opowieść o własnym spełnionym marzeniu urodzinowym także za 10 punktów - vide tytuł.

Atrakcyjny i dowcipny program artystyczny dedykowany żeńskiej części społeczności szkolnej, pod kierunkiem opiekunki Samorządu Uczniowskiego, Katarzyny Mikulskiej przygotowali chłopcy. Odbył się także smaczny słodki poczęstunek dla pań przygotowany przez panów.

Jeśli zaś chodzi o konkurs, w ostatecznej punktacji, według jury złożonego z pań: Ewy Kondraszuk, Katarzyny Mikuskiej oraz Teresy Łukaszczuk, okazało się, że uczestnicy konkursu uplasowali się na następujących pozycjach:

MiejsceImię i nazwisko uczniaKlasaŁączna liczba punktówNauczyciel przygotowujący
1Agata RybakVI42Andrzej Kotyła
2Konrad ŚwiderIV41Andrzej Kotyła