Kino 3D i nie tylko

Dnia 11.X.2010r. tuż po godz. 8.00, młodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawczyń: A. Koczkodaj, A Ochnio, B. Jończak i A. Struczyk wyruszyli na wycieczkę do Siedlec.

Wygodny autobus zawiózł dzieci przed NOVE KINO - kino cyfrowe 3D o godz. 9.30. Seans zaczynał się o 10.00. Było więc trochę czasu aby kupić zarezerwowane wcześniej bilety.

Przed wejściem do sali kinowej każde dziecko otrzymało specjalne okulary. Potem dzieci zajęły miejsca w miękkich fotelach. Po chwili zgasło światło i rozpoczął się film pod tytułem "Żółwik Sammy".

Ta pełna ciepła i humoru opowieść rozpoczyna się w dniu narodzin Samego. Żółwik był tak malutki, że z trudem wydostał się z gniazda. Przez pierwszych kilka lat dryfował w wodach oceanu, a następnie postanowił przepłynąć cały świat i odnaleźć swoją przyjaciółkę z czasów dzieciństwa - Karolę.

W filmie pokazano piękno podwodnej przyrody. Przewijał się także wątek ekologiczny, uświadamiający na czym polega katastrofa ekologiczna. Nie brak było sytuacji o prawdziwej przyjaźni i miłości.

Film trwał 85 min. Zaciekawił wszystkich, a na sali panował spokój i cisza.

Potem dzieci pojechały do Radia Podlasie. Tam jedna z pań przyjęła nas bardzo życzliwie i zapoznała z pracą w radiu. Uczniowie przedstawiali scenki dramowe, wcielając się w role redaktorów przeprowadzających wywiad. Mogli również nagrać swój głos pozdrawiając swoich bliskich. Na koniec zrobiono dzieciom pamiątkowe zdjęcie, które można obejrzeć na stronie internetowej Radia Podlasie.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Katedry w Siedlcach. Niestety, okazało się to niemożliwe, ponieważ trwały akurat uroczystości pogrzebowe.

W drodze powrotnej do Żabikowa wycieczka zatrzymała się w Wiśniewie, gdzie dzieci obejrzały czołg - pomnik T 34, który w 1944r. wyzwolił Wiśniew. Obecnie stoi na wysokim postumencie przed Urzędem Gminy.

Wycieczka przebiegła zgodnie z planem. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu wrażeń (szczególnie uczniom z kl. 0), pozwolił zrelaksować się i odprężyć.

Anna Struczyk