Podsumowanie IV Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego

Tradycją naszej szkoły stał się organizowany już po raz czwarty konkurs ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas III - VI szkół podstawowych z terenu miasta i gminy. Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy pisali dość trudne dyktanda. Ale, jak się okazało dla wielu, było to wyzwanie na miarę mistrzów ortografii. Łącznie do finału doszło 48 uczniów. Nagrodzono 24 uczniów przyznając 5 tytułów Mistrza Ortografii, 7 II miejsc i 5 III miejsc w kategorii klas III - VI. Ponadto jury przyznało 5 wyróżnień.

20 maja o godz. 12 w południe do naszej szkoły przybyli na podsumowanie konkursu zaproszeni gości - pan Wiesław Mazurek Wójt Gminy Radzyń Podlaski, który objął swym patronatem imprezę, pani Maria Tarnowska Kierownik GOPS, pan Jarosław Ejsmond oraz finaliści z opiekunami. Licznie przybyli również rodzice naszych uczniów.

Na początku wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów kl. V i VI pod kierunkiem pana Andrzeja Kotyły, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych, które otrzymali laureaci w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I MIEJSCE I TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII

• Michał Małoszewski - kl. V SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim
  • Klaudia Dawidek - kl. V SP w Branicy
  • Monika Mitura - kl. VI ZS w Zabielu

Podziękowania otrzymali też nauczyciele, których liczna grupa z terenu miasta i gminy pracowała nad jak najlepszym przygotowaniem uczniów do konkursu.

Na koniec Rada Rodziców zaprosiła wszystkich na poczęstunek pod kasztanowcem. Upał tego dnia doskwierał, więc zimne koreczki i pyszne pączki popijaliśmy chłodnymi napojami.