ŚLUBOWANIE KLASY I

W naszej szkole odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE, do którego uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

W tym dniu panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie, ubrani w strój galowy, w granatowych biretach, na tle pięknej dekoracji sali gimnastycznej, zaprezentowali część artystyczną.

Na wstępie wychowawczyni klasy serdecznie powitała Dyrektor Szkoły - panią Annę Koczkodaj, nauczycieli, uczniów,
a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której oddała głos.

Pierwszaki zaprezentowały krótką część artystyczną.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą o naszej Ojczyźnie, znajomością zasad obowiązujących w szkole oraz przepisów ruchu drogowego. Pięknie wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki. Udowodniły, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

W niezwykle podniosłej atmosferze, Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pasuję Cię na ucznia - mówiła , dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Następnie uczennice z klasy III życzyły Pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewniały o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się rodzice.

Później dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, słowniki polsko - angielskie przekazane przez wójta Gminy Radzyń Podlaski - pana Wiesława Mazurka oraz upominki od starszych kolegów.

Uroczystość na filmiku i fotografiach uwiecznił pan Krzysztof Żurawski. Ten wyjątkowy dzień na długo zostanie w pamięci dzieci.

mgr Katarzyna Mikulska