DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

We wtorek, 13 października, o godzinie 12.00 w naszej szkole rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jak wiadomo 14 października przypada święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Uczniowie klasy VI pod kierunkiem niżej podpisanej przygotowali część artystyczną. Była to lekcja języka polskiego z lekkim przymrużeniem oka. Poza tym, Aleksandra Sławińska, Zuzanna Frączek oraz Wojciech Mazurek
z klasy V, zaprezentowali dramat społeczno - obyczajowy pod tytułem Chory Belfer. Trzeba przyznać, że uczniowie świetnie wcielili się w swoje role.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Koczkodaj. W swoim przemówieniu podziękowała nauczycielom za zaangażowanie w pracę dydaktyczno - wychowawczą, a w dowód uznania wręczyła nagrody.

Nie zabrakło kwiatów i życzeń, zarówno mówionych, jak i tych wyśpiewanych przez Lenę Kojtych, którą do występu przygotowała Pani Dyrektor.

To wszystko sprawiło, że nasze święto upłynęło pod znakiem radości oraz w ciepłej i serdecznej atmosferze.

mgr Anna Żurawska