SPEKTAKL TEATRALNY
PRZYJACIELE Z BULLERBYN.

W poniedziałkowe przedpołudnie, 3 lutego 2020 roku uczniowie klas I - III naszej Szkoły przenieśli się w świat dziecięcej wyobraźni i zabawy za sprawą aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, którzy wystawili sztukę pt.: Przyjaciele z Bullerbyn w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Lasse, Bosse, Olle, Anna i Lisa - to dzieci zamieszkujące maleńką wioskę Bullerbyn, składającą się z trzech zagród: Północnej, Południowej i Środkowej, w której nigdy nie jest nudno, a każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Znani od pokoleń mali bohaterowie lektury klasy III Dzieci z Bullerbyn porwali widzów swoją energią i kreatywnością. Aktorzy zabrali wszystkich w magiczny świat niezapomnianych dziecięcych przygód, pokazując jak warto cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma. Opowiedziana językiem teatru historia uczy odpowiedzialności, samodzielności, odwagi i przyjaźni. Taniec i radość płynące ze sceny, dowcipne dialogi aktorów przeplatane przebojowymi piosenkami wprawiły widzóww prawdziwy zachwyt.

Mam nadzieję, iż piękna scenografia i ciekawa akcja spektaklu zachęci uczniów do przeczytania książki Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn, by dokładniej mogli poznać wszystkie przygody swoich rówieśników.

mgr Anna Struczyk