ŚLUBOWANIE KLASY I

29 października 2019 roku w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. W samo południe nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów - w hali rozpoczęła się uroczystość Ślubowania. Na początku wychowawczyni klasy powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka, przewodniczącą Rady Gminy Panią Barbarę Palicę, Grono Pedagogiczne, rodziców i całą społeczność uczniowską. Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Nikola Kuśmierowska. Później starsi koledzy z klas: II, III oraz VII pięknie recytowali wiersze.

Na wstępie dzieci w galowych strojach, powiedziały kilka słów o sobie. Wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia specjalnym ołówkiem i wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i książeczki SKO.

Potem było mnóstwo życzeń i prezentów z rąk pana Wójta oraz starszych kolegów i koleżanek z klasy II i III.

Również rodzice pamiętali o tym ważnym święcie. Przybyli
w licznym gronie na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Joanną Niebrzegowską i zorganizowali słodkie przyjęcie dla swoich pociech oraz wszystkich gości.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne. Uroczystość została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach, które wykonał Pan Karol Niewęgłowski.

mgr Katarzyna Mikulska