II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POLSKA - MOJA OJCZYZNA.

W dniu 24 października 2019 r. po raz drugi odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski Polska - moja Ojczyzna. Patronat nad konkursem objął Pan Wiesław Mazurek - Wójt Gminy Radzyń Podlaski.

Na początku głos zabrała Pani Anna Koczkodaj - dyrektor szkoły, która bardzo serdecznie powitała wszystkie przybyłe przedszkolaki, uczniów, nauczycieli, opiekunów i rodziców. Zaproszenie organizatorów przyjęły: SP w Białce,
SP w Białej, SP w Brzostówcu, SP w Paszkach Dużych, ZS w Zabielu. Pani Dyrektor wyraziła zadowolenie, że tak liczna grupa młodych ludzi zgłosiła się do konkursu, który miał na celu rozwijanie postaw patriotycznych i rozbudzanie zainteresowań poezją o miłości do Ojczyzny.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w czterech kategoriach. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż wszyscy prezentowali wysoki poziom recytacji. Repertuar był ciekawy, dobrany do wieku i możliwości uczniów.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Oddział przedszkolny:

III miejsce - Ewelina Andryszczyk

III miejsce - Marcel Semeniuk

Wyróżnienie - Gabriela Skiba

Podczas podsumowania konkursu, które odbyło się 5 listopada 2019r., Pani Anna Grochoła - Zastępca Wójta Gminy Radzyń Podlaski oraz Pani Dyrektor wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym recytatorom wręczyły piękne książki i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali drobne upominki z patriotycznym akcentem, które przygotowała Pani Marta Niewęgłowska. Na koniec goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu, serdecznie dziękujemy.

mgr Małgorzata Czech