DZIEŃ KOBIET

W dniu 6 marca 2020 r. w naszej szkole społeczność uczniowska świętowała Międzynarodowy Dzień Kobiet. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali uroczysty apel. Chłopcy z kl. IV, V i VI recytowali wiersze i czytali aforyzmy o kobietach. Wysłuchaliśmy także piosenki przygotowanej przez ucznia kl V. Ponadto przedstawiciele oddziałów odpowiadali na pytania quizu dotyczące uprzejmości na co dzień.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu na Najgrzeczniejszą i najmilszą dziewczynkę w naszej szkole. W głosowaniu wzięli udział wszyscy chłopcy oraz pracownicy naszej placówki. Pierwsze miejsce w kategorii 3 i 4- latków zajęła Julia Frączek. Wśród 5 i 6- latków najgrzeczniejszą dziewczynką została Oliwia Niebrzegowska, natomiast w klasach I - III zwyciężyła uczennica klasy drugiej: Milena Gryta. W oddziałach IV - VIII pierwsze miejsce uzyskała Julia Daniluk. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody wraz z gratulacjami od całej społeczności szkolnej.

Wybory na Najgrzeczniejszą i najmilszą dziewczynkę zorganizowały i przeprowadziły: Szkolne Koło Wolontariatu
i Samorząd Uczniowski. Oprawę muzyczną apelu przygotował pan Zbigniew Kania.

mgr Katarzyna Stolarczyk