SPOTKANIE Z DOGOTERAPEUTKĄ

W dniu 31 października dzieci z oddziałów przedszkolnych, wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym dotyczącym bezpiecznego przebywania z psem. Na zaproszenie zajęcia poprowadziła pani Monika, dogoterapeutka i instruktorka szkolenia psów. Towarzyszył jej wierny przyjaciel - pudel Ami.

Zajęcia miały charakter edukacyjny, w ich trakcie uczestnicy dowiedzieli się, że dogoterapia to jedna z metod rehabilitacji, w której terapeuta z odpowiednio wyszkolonym psem pomaga w leczeniu dzieci o różnej niepełnosprawności.

Na spotkaniu poruszone zostały również tematy właściwej relacji i zachowań wobec psów. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w przypadku kontaktu z obcym, agresywnym psem, że nie należy uciekać, bo to prowokuje psa do pogoni i agresji, lecz wprost przeciwnie, należy stać spokojnie, najlepiej tyłem do psa i unikać kontaktu wzrokowego. Kontakt z psem to przy okazji nauka samodzielności poprzez podejmowanie działań wobec pupila: karmienie, prowadzenie na smyczy, czesanie, sprzątanie po piesku.

mgr Kinga Kułak