DZIEŃ BABCI I DZIADKA / BAL KARNAWAŁOWY

Są dwa takie dni w roku, że mimo zimowego miesiąca każdemu robi się cieplej na sercu. Jest to święto wszystkich Babć
i Dziadków
. W naszej Szkole, w tym roku wyjątkowo dzień ten połączony był z balem karnawałowym.

Z zaproszenia na tę uroczystość skorzystało bardzo wielu gości. Impreza odbyła się 9 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej
w Żabikowie. Miejsca przy zastawionych i pięknie udekorowanych stołach były wypełnione. Na wstępie pani dyrektor Anna Koczkodaj przywitała ciepłymi słowami wszystkich gości. Na zaimprowizowanej estradzie dzieci przedstawiły interesujący program artystyczny. Na początku wystąpiły przedszkolaczki i zaśpiewały Babciom oraz Dziadkom piosenkę. Potem dzieci z Oddziału Przedszkolnego również zaśpiewały piosenkę dodatkowo akompaniując instrumentami muzycznymi. Następnie uczniowie z klasy I, II i III zaprezentowali inscenizację pt.: Przyjaciele Bałwanka i piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tymże świętem. Na zakończenie występów wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali wspólnie Sto lat Babciom i Dziadkom i zadedykowali im taniec Belgijka specjalnie przygotowany na tę uroczystość.

Dumni dziadkowie z nutą wzruszenia podziwiali postawę, zaangażowanie i umiejętności artystyczne swoich wnuków.

Po zakończeniu części artystycznej wnukowie obdarowali swoich ukochanych dziadków upominkami. Były to słodkie pierniczki - serduszka, w przygotowanie których zaangażowały się pani Marta Niewęgłowska i pani Ela Niebrzegowska.

Końcowym akcentem uroczystości Dnia Babci i Dnia Dziadka były wspólne tańce z dziadkami. Potem rozpoczął się bal karnawałowy z konkursami i innymi atrakcjami.

Dziadkowie to najbardziej wyrozumiała instytucja, a ta uroczystość to też doskonała okazja do kształtowania uczuć miłości, szacunku, dobroci i odwzajemniania troskliwości. I dla tych właśnie wartości, dla wspólnych przeżyć łączących pokolenia, warto organizować takie uroczystości.

Uroczystość pod kątem artystycznym przygotowały wychowawczynie przedszkola pani Kinga Kułak i pani Joanna Niebrzegowska, wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego pani Magdalena Witkowska, wychowawczyni klasy II pani Anna Struczyk i wychowawczyni klasy I i III pani Katarzyna Mikulska. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Zbigniew Kania. Ponadto, bardzo dużo pracy
w organizację całej imprezy włożyli rodzice naszych uczniów na czele
z przewodniczącą Rady Rodziców panią Joanną Niebrzegowską.

mgr Anna Struczyk