JAK PRZYGODA, TO TYLKO W WARSZAWIE ...

W tym roku uczniowie naszej Szkoły przywitali wiosnę w stolicy, bowiem tego dnia odbyła się jednodniowa wycieczka pociągiem do Warszawy. Pojechała na nią zdecydowana większość uczniów naszej Szkoły.

Wyruszyliśmy ze stacji Radzyń Podlaski o godz. 8.43. Podróż trwała 2 godz. Wysiedliśmy na stacji Warszawa Centralna.

Następnie poszliśmy do Multikina w Złotych Tarasach, pokonując kilkakrotnie wysokie schody ruchome. Wszyscy byli zaciekawieni i niezwykle podekscytowani ogromem budowli
i mnogością ludzi.

O 11.30 w sali numer 6, specjalnie dla naszej wycieczki wyświetlono film pt.: Mia i biały lew. Niektórzy byli pierwszy raz
w tak dużej sali kinowej.

Po obejrzeniu filmu była już pora obiadowa, więc udaliśmy się do McDonalda na ciepły posiłek. Potem wybraliśmy się na pierwszy wiosenny spacer wokół Pałacu Kultury i Nauki. Sprzyjała nam słoneczna, wiosenna pogoda.

Po spacerze niektórzy poszli do galerii handlowej w Złotych Tarasach, aby tam spędzić trochę wolnego czasu, inni zaś odpoczywali na czerwonych kanapach.

Gdy zbliżała się pora odjazdu pociągu, poszliśmy na Dworzec Centralny, gdzie na peronie II oczekiwaliśmy przyjazdu naszego pociągu. Przyjechał ok. godz. 17.00. Wszyscy zajęli wyznaczone miejsca w przedziałach i o 17.10 pociąg ruszył.

Do stacji Radzyń Podlaski dotarliśmy ok. 19.30, gdzie na wszystkich czekali już rodzice.

Mimo zmęczenia i oszołomienia natłokiem wrażeń wycieczka była udana. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, zaspokoili dziecięcą ciekawość i doświadczyli osobliwych przeżyć podczas podróży pociągiem.

mgr Anna Struczyk