Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w ŻabikowieRECYTUJEMY I ŚPIEWAMY
W JĘZYKU ANGIELSKIM


Ogólnopolski Konkurs Piosenki Angielskiej pt. I can be a star 2019.

9 maja uczennice z klasy VII: Małgorzata Niebrzegowska, Sandra Wągrodna i Nikola Kuśmierowska wzięły udział
w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej pt. I can be a star 2019. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie Majoracie. Uczennice zaśpiewały piosenkę Adele pt. Someone like you. Do wykonywanego przez koleżanki utworu własny układ choreograficzny zaprezentowała Nikola Kuśmierowska.

W konkursie wzięło udział 57 solistów i 8 zespołów. Imprezę zaszczycili goście - Wojciech Cugowski i Paulina Grochowska.

więcej ...

Uczennice powtórzyły swój występ konkursowy podczas Gminnego Dnia Dziecka w Zbulitowie Dużym. Zaprezentowały również taniec nowoczesny do piosenki Jonas'a Blue pt. Mama., który to pierwszy raz wykonały na uroczystości z okazji Dnia Mamy w naszej szkole. Do zespołu dołączyły: Agata Koczkodaj, Natalia Mościcka, Wiktoria Musiejuk i Oliwia Zdziarska.więcej ...


I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Autorów Anglojęzycznych

W dniu 22 maja 2019 r. w Zespole Szkół w Zabielu odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Autorów Anglojęzycznych pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań poezją anglojęzyczną, a także stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich możliwości.

W konkursie wzięły udział cztery szkoły z terenu gminy Radzyń Podlaski. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Agata Koczkodaj, Wiktoria Musiejuk, Patrycja Książek, Anna Gryczka, Nikola Kuśmierowska i Sandra Wągrodna.

Wiktoria Musiejuk zajęła II miejsce w kategorii klas IV - V, zaś Sandra Wągrodna II miejsce w kategorii klas VI - VIII.

więcej ...


I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej Sing your life.

7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Białce miał miejsce I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej pt: Sing your life. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Lena Kojtych, Wiktoria Musiejuk, Sandra Wągrodna, Nikola Kuśmierowska
i Małgorzata Niebrzegowska.

Lena Kojtych zajęła II miejsce w kategorii solistów klas I - III. Wiktoria Musiejuk - I miejsce (kategoria: soliści kl. IV - V), natomiast starsze dziewczęta (Sandra Wągrodna, Nikola Kuśmierowska i Małgorzata Niebrzegowska) okazały się najlepsze w kategorii klas VII - VIII (zespół). Nad przygotowaniami do występów w języku angielskim czuwali: pan Zbigniew Kania (nauczyciel muzyki) i pani Katarzyna Stolarczyk (nauczycielka języka angielskiego).więcej ...

Wszystkim uczestnikom powyższych konkursów dziękujemy! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


mgr Katarzyna Stolarczyk