GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

5 czerwca 2019r. w naszej szkole gościliśmy zwycięzców Gminnego Konkursu Ortograficznego, który miał miejsce 30 maja 2019r. Swą obecnością zaszczycili nas: Pan Wiesław Mazurek - Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Pani Anna Grochoła - Zastępca Wójta Gminy Radzyń Podlaski, Pani Barbara Palica - Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Wioletta Chmielarz - Dyrektor Zespołu Szkół w Zabielu, nauczyciele, rodzice, opiekunowie i zaproszeni uczniowie z Zespołu Szkół w Zabielu, Szkoły Podstawowej w Białej i Szkoły Podstawowej w Białce.

Na początku głos zabrała Pani Anna Koczkodaj - nasza dyrektor, która bardzo serdecznie przywitała przybyłych gości oraz uczniów, nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie.

Następnie grupa uczniów pod kierunkiem Pani Małgorzaty Czech przedstawiła scenkę z życia współczesnej rodziny, która czuje się nieszczęśliwa, marzy o bogactwie i sławie. Z ust młodych artystów popłynęły mądre słowa uświadamiające wszystkim, czym jest szczęście. Ten występ wzruszył wielu słuchaczy.

Po finałowej piosence Pamiętajcie o ogrodach nastąpiło wręczenie nagród rzeczowych ufundowanych przez Pana Wiesława Mazurka Wójta Gminy. Organizatorzy uhonorowali zwycięzców, uczestników konkursu dyplomami
i pamiątkowymi breloczkami czterolistnymi koniczynkami symbolizującymi szczęście.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii klas III - IV pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Julia Uss. Drugie miejsce zajęły: Patrycja Ryngajło i Hanna Bogutyn. Na trzecim miejscu znaleźli się: Julia Daniluk i Kacper Panek.

W kategorii klas V - VI dwa pierwsze miejsca i tytuł Mistrza Ortografii otrzymały: Wiktoria Kaźmiruk i Patrycja Książek. Drugie miejsca zdobyły: Zuzanna Niewęgłowska i Nikola Niewęgłowska. Trzecie miejsca przypadły: Weronice Korulczyk, Bartłomiejowi Jurkowi i Jakubowi Piekarskiemu.

W kategorii klas VII - VIII pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Michał Musiatowicz. Drugie miejsce zajęła Zyta Toczyńska, a trzecie miejsce - Anna Gryczka.

Na zakończenie było też coś dla ciała - słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Serdeczne podziękowania składam Pani Dyrektor i nauczycielom: Pani Kindze Kułak, Pani Marcie Niewęgłowskiej, Pani Annie Struczyk, Panu Zbigniewowi Kani za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

mgr Małgorzata Czech