Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada nasza szkoła uczciła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas IV- VII pod kierunkiem Pani Małgorzaty Czech i Pana Grzegorza Karpińskiego przygotowali uroczystą akademię Barwy mojej Ojczyzny. Prowadząca powitała serdecznie Panią Dyrektor, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców i wszystkich uczniów, którzy przybyli w galowych strojach, z biało - czerwonymi chorągiewkami w dłoniach.
Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Przed symbolicznym brzozowym krzyżu zapaliliśmy znicze na znak, że pamiętamy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Nastrojowe wiersze przypomniały dramatyczne losy Polski. Chłopcy z klasy V wcielili się w role trzech zaborców, którzy zagrabili nasz kraj. Ich koleżanka była Polską pozbawioną swej korony, spętana łańcuchami i ubrana w koronę cierniową. Najmłodsi wyrecytowali wiersz Katechizm polskiego dziecięcia. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Pan Zbigniew Kania, a dekorację przygotowała pani Kinga Kułak.

Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy Rotę. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Koczkodaj, która zaprosiła do wysłuchania mini koncertu pieśni patriotycznej w wykonaniu naszych uczniów - zwycięzców Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Jesteśmy przekonani, że to spotkanie było wspaniałą lekcją historii. W ten sposób wyraziliśmy wdzięczność naszym przodkom za wielki dar, jaki złożyli na ołtarzu Ojczyzny.


mgr Małgorzata Czech

W sobotę 10 listopada 2018 r. uczestniczyliśmy w obchodach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które rozpoczęły się o godz 20.45 na terenie naszej szkoły. Nasi uczniowie oraz laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego Polska moja Ojczyzna. w ramach części artystycznej - zaprezentowali montaż słowno - muzyczny.
więcej ...

W niedzielę 11 listopada uczestniczyliśmy w Miejsko - Gminnych obchodach 100 - lecia Odzyskania Niepodległości, które rozpoczęły się Mszą świętą w intencji Ojczyzny w Sanktuarium M. B. Nieustającej Pomocy. Delegacja uczniów klas młodszych i klasy siódmej złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem na Placu Wolności.


więcej zdjęć...