KIEDY ŚMIEJE SIĘ DZIECKO,
ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT.

Janusz Korczak

Dnia 3 czerwca 2019 roku dla wszystkich dzieci naszej szkoły został zorganizowany Dzień Dziecka. Pierwszym punktem programu był seans edukacyjny w mobilnym planetarium dostosowany do trzech grup wiekowych. Pokaz przeprowadzony został dla każdej z grupy osobno, a odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci miały możliwość przeżyć kosmiczną przygodę bawiąc się piłkami - PLANETAMI i odbywając niezwykłą podróż przez Układ Słoneczny.

Dzięki pokazom uczniowie dowiedzieli się i zobaczyli jak powstał Wszechświat, Galaktyki i Układ Słoneczny. Mogli poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów. Przeniesienie się w świat zagadek Kosmosu było dla dzieci fascynujące i dostarczyło im wielu wrażeń,
a dodatkowo w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii.

Następnym punkiem programu była zabawa na świeżym powietrzu i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci bawiły się wspólnie z rodzicami i Panem Animatorem, który przygotował im wiele ciekawych zabaw. Nie zabrakło tanecznej muzyki, baniek mydlanych i balonowych niespodzianek. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych dzieci, które chętniebrały udział we wszystkich konkurencjach. Dzieci był bardzo zadowolone, a dzień możemy zaliczyć do udanych, bo upłynął w miłej atmosferze i dostarczył niezapomnianych emocji.

mgr Magdalena Witkowska