Uczniowska relacja z wycieczki

W środę, 29 listopada, odbyła się wycieczka do Warszawy. Około godziny 7:30 uczniowie klas I-VI zebrali się pod halą sportową naszej szkoły. Gdy przyjechał autobus dzieci wraz
z opiekunami zajęli w nim miejsce. Sprawdzono listę obecności i wyruszyliśmy w drogę. Przez całą podróż odbywały się pogawędki, gry, zabawy i śpiewy.

Kiedy dotarliśmy do Warszawy, udaliśmy się do pierwszej atrakcji tej wycieczki. Było to Centrum Nauki Kopernik.
W środku stał robot, który machał ręką na powitanie.
W pierwszej kolejności udaliśmy się do Planetarium. Było to miejsce w kształcie kopuły. Pośrodku były fotele, na których siedzieliśmy, a dookoła nas było widać przeróżne zjawiska kosmiczne, o których opowiadał nam przewodnik.

Po wyjściu z planetarium opiekunowie dali nam czas wolny na samodzielne zwiedzanie centrum. Mieliśmy czas na zabawę
i eksperymenty na różnych urządzeniach.

Po miło spędzonym czasie z Centrum Nauki Kopernik udaliśmy się na Stadion Narodowy. Przewodnikiem po stadionie była miła pani, która zabrała nas na trybuny. Opowiadała nam o poszczególnych miejscach. Stadion był akurat w trakcie organizacji lodowiska. Po oprowadzeniu po trybunach udaliśmy się do najbardziej wyczekiwanego miejsca, czyli szatni. Znajdowały się tam stroje zawodników Reprezentacji Polski oraz ich plakaty. Następnie udaliśmy się po pamiątki,
a później do autobusu i w drogę powrotną.

Czekała nas jeszcze jedna atrakcja po drodze, na którą wszyscy czekali. Był to postój w McDonald 's gdzie zjedliśmy pyszne przekąski. Po posiłku ruszyliśmy w drogę, podczas której było wesoło i zabawnie. Kiedy dojechaliśmy do Żabikowa rodzice już czekali na nas pod szkołą.

Wycieczka była udana i ciekawa. Wszystkim bardzo się podobała. Mam nadzieję, że wkrótce znów gdzieś pojedziemy.

Małgosia Niebrzegowska, kl. VI