2w1, CZYLI JAKO WIDZOWIE NA SPEKTAKLU TEATRALNYM W RADZYŃSKIM OŚRODKU KULTURY ORAZ GOŚCINNIE W STRAŻY POŻARNEJ

4 grudnia 2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I, II i III pod opieką wychowawczyń: Marty Chruścik, Moniki Fijałek, Magdaleny Palczewskiej, Katarzyny Mikulskiej, Marty Niewęgłowskiej i Anny Struczyk uczestniczyli w wycieczce do Radzynia Podlaskiego.

Pierwszą atrakcją był udział w spektaklu teatralnym Alicja w krainie czarów., wystawionym na scenie ROK w Radzyniu Podlaskim. Aktorzy krakowskiego teatru przedstawili dzieciom niezwykłe przygody Alicji, która przypadkiem znalazła się w krainie czarów. Spektakl był pełen przygód, humoru i fantazji. Dzieci słuchały zabawnych piosenek i klaskały w rytm melodii. Bajeczna sceneria, gra świateł i humorystyczne dialogi z pewnością zachwyciły młodego widza.

Następnie dzieci udały się do siedziby Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim, gdzie zostały przywitane przez kapitana Krzysztofa Gomółkę. Pan kapitan zapoznał uczniów z pracą strażaków. Podczas pokazu multimedialnego dzieci dowiedziały się o przyczynach powstawania pożarów i postępowaniu w obliczu niebezpieczeństwa. Utrwaliły sobie numer do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Wszyscy mogli nie tylko obejrzeć ale i przymierzyć strój strażaka, poznać dokładne wyposażenie samochodu strażackiego, a nawet posiedzeć za kierownic tegoż wozu. Strażacy zademonstrowali dzieciom niebywałą sprawność, zjeżdżając po rurze oraz przebierając się w strój bojowy. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie, dzieci podziękowały strażakom i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

mgr Anna Struczyk