Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego święta jest przede wszystkim zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i nauki języków obcych przez całe życie.

Nasza szkoła również wzięła udział w obchodach tego międzynarodowego święta, w którym uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie z klas I VI oraz nauczyciele. Uczestnicy imprezy mieli okazję zapoznać się z ideą obchodzonego święta, nauczyć się pozdrowień w różnych językach, wykonywać zadania związane z kulturą i zwyczajami państw europejskich. Młodsi uczniowie zapoznali się z bohaterami bajek pochodzących z różnych zakątków Europy. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów było poznanie elementów języka migowego. Zorganizowana wystawa książek, broszur, słowników i gier w różnych językach oraz wykonana gazetka bez wątpienia zachęcała uczniów do nauki języków obcych.

Za przebieg i organizację Dnia Języków Obcych w naszej szkole odpowiedzialne były Panie: Katarzyna Stolarczyk i Marta Niewęgłowska.


mgr Katarzyna Stolarczyk