Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

Internetowy Teatr powraca

W poniedziałek, 10 października, po raz pierwszy w tym roku szkolnym przenieśliśmy się na widownię teatru. Z inicjatywy pani dyrektor Teresy Łukaszczuk w dalszym ciągu uczestniczymy w projekcie Internetowy Teatr TVP dla szkół. Oparty jest on na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Tym razem było to przedstawienie "Baśń o Rycerzu bez Konia".

To dowcipne i wciągające widowisko familijne Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego. Ta wyjątkowa historia opowiada o rycerzu bez konia i koniu bez rycerza, którzy wędrują przez świat i szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w spektaklu pojawią się: uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok. Jednak w tej baśni wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione są z przymrużeniem oka. Pojawiają się zaskakujące zwroty akcji, m.in. księżniczka sama więzi się w wieży, czarodziej nie umie czarować, a krwiożerczy nietoperz okazuje się być malutką ... myszką.

To bajka dla młodych widzów, ale śmieją się także dorośli. Przedstawienie zachwyca wszystkich, a perypetie bajkowych bohaterów zaskoczą niejednego znawcę bajek.

Jest to opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć. Gromkie brawa na zakończenie świadczą o tym, że wszystkim się podobało.

Anna Żurawska

ZDJĘCIA