Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

"Syn smoka" i nasza podróż do Japonii...

W środę, 29 marca, po raz drugi w tym roku szkolnym przenieśliśmy się na widownię teatru w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół. Tym razem był to krakowski Teatr Ludowy. Spektakl nosił tytuł "Syn smoka".

Była to powieść o losach japońskiego chłopca Taro, którego wychowywała babcia. Pewnego dnia poznaje on tragiczną historię swej mamy. Okazuje się, że ona żyje, ale została zamieniona w smoka. Od tego momentu głównym celem chłopca staje się odnalezienie mamy. Postanawia wyruszyć w daleką i niebezpieczną podróż, aby ją odszukać.

Na swej drodze Taro spotyka Aye, dziewczynę, która pięknie gra na flecie. Jednak pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł i porywa przyjaciółkę głównego bohatera. Poznaje także mistrza Tengu, który obdarza go siłą stu ludzi. Taro po drodze przeżywa zaskakujące przygody, dzięki którym staje się mądrym i silnym chłopcem.

"Syn smoka" to baśń japońska oparta na motywach ludowych. Ta opowieść jest fantastyczną podróżą przez świat japońskich duchów i wyobrażeń. Naszą wyobraźnię na pewno pobudziła gra cieni, jak również kobiety śniegu, ubrane we fluorescencyjne stroje. Dzięki muzyce, strojom i zachowaniu bohaterów uczniowie mogli bliżej poznać sztukę japońską. Poza tym utwierdziły się w przekonaniu, że warto czynić dobro.

Anna Żurawska

ZDJĘCIA