DZIEŃ ROSJI

Blisko 30 lat temu 12 czerwca 1990 roku Rosjanie otrzymali święto upamiętniające Dzień Przyjęcia Deklaracji o Państwowej Suwerenności Federacji Rosyjskiej. Dzień ten został nazwany Dniem Rosji.

Języka rosyjskiego nauczamy od klasy pierwszej. Z racji tego wielkiego święta, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akademii, której celem było pokazanie Rosji z nieco innej perspektywy niż zazwyczaj. Żartobliwie mówi się, że Rosja to nie kraj, a stan umysłu. Staraliśmy się potwierdzić tą tezę prezentując różne ciekawostki i mało znane fakty na temat tego kraju. Nie zabrakło również informacji o najbardziej znanych rosyjskich bajkach, a także symbolach Rosji. Ponadto uczniowie klasy IV i V zaśpiewali 2 piosenki w języku rosyjskim, a młodsi koledzy z klasy I i II zainscenizowali krótkie wierszyki. Występ zakończyło wspólne wykonanie układu tanecznego do najbardziej znanej rosyjskiej piosenki o wakacjach.

Po akademii uczniowie odebrali jeszcze nagrody w konkursie plastycznym na najpiękniejszą matrioszkę. Zwycięzcom gratulujemy!

Marta Chruścik