Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

GMINNY TURNIEJ MINI PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

We wtorek 9 maja o godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Białej odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłkę Nożną Dziewcząt i Chłopców. Wśród chłopców do rywalizacji przystąpiły reprezentacje ze wszystkich szkół w gminie, natomiast w gronie dziewcząt zabrakło jedynie drużyn ze szkół w Branicy i w Paszkach.

Po pełnej emocji wymianie rzutów karnych nasi chłopcy wygrali z Brzostówcem, zajmując tym samym 3 miejsce w turnieju. Dziewczęta zaś poradziły sobie z rywalkami i ukończyły zmagania na 1 miejscu, kwalifikując się do finałów powiatowych.

Wyniki rywalizacji:
Chłopcy:

 1. ZS Białka
 2. SP Branica
 3. SP Żabików
 4. SP Brzostówiec
 5. SP Zabiele
 6. ZS Biała
 7. SP Paszki

Dziewczęta:

 1. SP Żabików
 2. ZS Brzostówiec
 3. SP Zabiele
 4. ZS Białka

Skład reprezentacji chłopców: Sławiński Bartłomiej, Ochnio Rafał, Opolski Bartosz, Bartoszek Bartłomiej, Mazurek Michał, Matynkowski Jakub.

Skład Mistrzyń Gminy: Kuśmierowska Nikola, Niebrzegowska Małgorzata, Grochowska Amelia, Buchaj Wiktoria, Goławska Angelika, Fajkowska Maja, Jendruchniewicz Natalia, Kitrasiewicz Oliwia, Mazurek Katarzyna, Niewęgłowska Wiktoria.

Zawody zakończyły się uroczystą ceremonią wręczenia pucharów i dyplomów wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju przez pana dyrektora ZS w Białej Andrzeja Prokopiuka.

Gratulujemy obu drużynom, a dziewczętom życzymy sukcesu na dalszym szczeblu rywalizacji!

Monika Fijałek

ZDJĘCIA