Lego bez tajemnic

16 października 40 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyła wśród kropli jesiennego deszczu na wycieczkę do Lublina. A nad Lublinem deszczowe chmury wiatr rozgonił i dzieci mogły spokojnie realizować zaplanowany program wycieczki.

Najpierw zwiedziły dziedziniec Zamku Lubelskiego i pokrótce poznały jego historię. Następnie, mijając zabytkowe bramy: Grodzką, Rybną, Krakowską, spacerowały po Starym Mieście, podziwiały malownicze kamienice lubelskiej Starówki, poznały Legendę Czarciej Łapy. W małym sklepiku zakupiły pamiątki.

Z Podzamcza autokar zawiózł wycieczkowiczów na "Największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków LEGO". Tam można było podziwiać niesamowite budowle złożone z kilku milionów klocków, m.in. budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, roboty, sceny z filmów i bajek, interaktywną mapę Europy, Pałac Kultury i Nauki, Titanic oraz wiele innych. W Strefie Zabaw dzieci mogły samodzielnie zaprojektować i zbudować coś z klocków LEGO.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Leonowa, do Mini ZOO. Tam czekały na dzieci zwierzęta z różnych zakątków świata: strusie afrykańskie, emu, wielbłąd, gęsi gruzińskie, świnki peruwiańskie, lama, osiołki, bociany, które nie odleciały do ciepłych krajów. O tychże bardzo ciekawie opowiadała właścicielka zwierzyńca, pani Renata. A ponieważ pogoda nam sprzyjała, kolejną godzinę przeznaczono na rekreację na wielkim placu zabaw, na którym były zjeżdżalnie, huśtawki, tory przeszkód itp.

Ostatnim punktem programu wycieczki było odwiedzenie cmentarza Kleeberczyków w Kocku.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, tuż po godz.1700 dotarliśmy do Żabikowa.

Anna Struczyk