Święty czas, to radości czas....

Dnia 22 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbył się montaż słowno - muzyczny dotyczący Bożego Narodzenia. Wzięli w nim udział uczniowie klasy V pod kierunkiem pań Anny Struczyk i Anny Ochnio.

Młodzi aktorzy przypomnieli wszystkim zwyczaje bożonarodzeniowe i wprowadzili uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Jego dopełnieniem były dekoracje wykonane przez panie Natalię Trochonowicz i Martę Chruścik. Rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu laureatów IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Wesoła Nowina". Nie zabrakło także recytacji wierszy w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Pani dyrektor Teresa Łukaszczuk nie zapomniała o ciepłych słowach i życzeniach, które skierowała do nauczycieli, uczniów i ich bliskich, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślności i spełnienia marzeń w Nowym Roku. Nastąpiło również symboliczne przełamanie się opłatkiem.

Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na Święta Bożego Narodzenia. Atmosferę zbliżających się świąt w pełni oddał wiersz,
Jak to dobrze, że są święta,
które godzą wszystkich.
Kiedy ludzie i zwierzęta