Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają energię do nauki i zabawy. To najlepszy start w nowy dzień, dlatego też uczniowie naszej szkoły z klas O-III od lat uczestniczą w ogólnopolskim programie "Śniadanie daje moc". W tym roku szkolnym akcja odbyła się 6 listopada 2015 r. W oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia została przeprowadzona pogadanka na temat prawidłowego żywienia i roli śniadania w diecie dziecka.

W zorganizowaniu tejże akcji wsparli nas rodzice uczniów. Dzięki nim na szkolnym stole śniadaniowym pojawiły się kolorowe wyspy zdrowych produktów: kanapkowa, warzywna, owocowa i deserowa. Nie zabrakło również suszonych owoców, jogurtu, płatków i soku. Po uprzednim umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do konsumpcji.

Później odbyły się zabawy sportowe, które miały na celu uświadomić uczniom, że aktywność fizyczna jest równie ważna jak odpowiednia dieta.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, a także wzmocniły integrację szkolnej społeczności. Śniadanie daje nie tylko moc, ale również wiele radości.

Anna Struczyk