Odwiedziny Świętego Mikołaja

4 grudnia zapisał się w historii naszej szkoły wyjątkowo przyjemnie. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszych murach niezwykłego gościa - ulubieńca wszystkich grzecznych dzieci - Świętego Mikołaja, który zgodnie z tradycją miał obdarować nas wspaniałymi prezentami.

W samo południe uczniowie wyszli przed szkołę na spotkanie Mikołaja. Po krótkiej chwili naszym oczom ukazał się niezwykły pojazd - kolorowa bryczka ciągnięta przez dwa urocze kucyki. Z powodu braku śniegu tym razem sanie musiały pozostać w garażu. Jednak najważniejszy był jadący w niej długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Dumnie przejechał przez dziedziniec, by w końcu powitać uczniów, rodziców, nauczycieli i panią dyrektor Teresę Łukaszczuk. Mikołaj pytał dzieci czy były grzeczne i czy grzeczni byli ich nauczyciele, po czym wręczył pani dyrektor symboliczną rózgę, jako atrybut sprawowania władzy i pilnowania dyscypliny w szkole.

Po tak miłym przywitaniu Mikołaj w asyście dzieci udał się do poszczególnych klas, by tam obdarować wszystkich wspaniałymi prezentami. Były pamiątkowe zdjęcia, wierszyki i mnóstwo radości. Na koniec podziękowaliśmy Mikołajowi za podarunki oraz za wspaniałą atmosferę towarzyszącą jego wizycie. Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku również nas odwiedzi. Już nie możemy się doczekać!

Marta Chruścik