Z matematyką za pan brat już od najmłodszych lat

17 maja 2016 r. pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski w Zespole Szkół w Białce odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki". Wzięło w nim udział 36 uczniów klas II i III ze szkół podstawowych z terenu Gminy Radzyń Podlaski. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Piekarski i Kacper Grzejdak z klasy II oraz Maja Kitrasiewicz i Patrycja Książek z klasy III przygotowywane przez wychowawczynie Annę Struczyk i Katarzynę Mikulską. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych prostych i złożonych, logicznego myślenia i rozumienia pojęć matematycznych. Czas rozwiązywania zadań wynosił 60 minut.

Jak co roku nasza szkoła zanotowała spory sukces. Maja Kitrasiewicz zajęła II miejsce, zaś Patrycja Książek zdobyła wyróżnienie.Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Białce Dariusz Jurek pogratulowali zwycięzcom konkursu i wręczyli dyplomy oraz nagrody książkowe. Miłym akcentem kończącym podsumowanie był słodki poczęstunek.

Anna Struczyk