"Morze szumi w muszelkach dłoni Twych,
podnieś dłonie do ucha i słuchaj"

W dniach 18.07.2015 - 31.07.2015 r. ośmioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w koloniach letnich w Jastrzębiej Górze organizowanych przez Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych. Program kolonii był bardzo interesujący, począwszy od kąpieli w morskich i słonecznych falach, poprzez zwiedzanie licznych atrakcji turystycznych, kończąc na rejsie statkiem po Morzu Bałtyckim.

Po bardzo długiej podróży zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym "Helios" w Jastrzębiej Górze, gdzie poczęstowano nas ciepłym posiłkiem. Jeszcze tego samego dnia wieczorem wyruszyliśmy powitać morze.

Kolejne dni obfitowały w liczne atrakcje oraz imprezy, m.in. wieczorek zapoznawczy, chrzest oraz wesele kolonijne. Uczestnicy bawili się wyśmienicie, czas upływał pod znakiem wspólnej zabawy, piosenki oraz dobrego humoru. Organizowane były też różnorodne konkursy, np. na najczystszy pokój, pamiątka z wakacji.

Zwiedziliśmy również nadmorskie miejscowości: Jastrzębią Górę, Łebę, Władysławowo, Karwię, Rozewie, Trójmiasto, ciekawe obiekty, a mianowicie: Gwiazdę Północy, Słowiński Park Narodowy, Wydmę Łącką, Sea Park.

Na zakończenie kolonii uczestnikom oraz kadrze pedagogicznej wręczone zostały dyplomy oraz podziękowania, a zwieńczeniem wyjazdu była dyskoteka. Ostatniego dnia wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Natalia Trochonowicz