24 czerwca 2016 roku zakończyliśmy rok szkolony 2015/16.

Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście, w tym radna Barbara Palica, sołtysi Andrzej Opolski i Grzegorz Mazurek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, który złożył życzenia wesołych wakacji oraz wręczył list gratulacyjny i nagrodę wójta najlepszej uczennicy - Katarzynie Mazurek.

Dyrektor szkoły Teresa Łukaszczuk w swoim wystąpieniu powiedziała między innymi: [...] Dzisiejsze spotkanie jest doskonałą okazją do tego, aby wyrazić naszą wdzięczność - dziękujemy za współpracę, za pomoc, za okazaną nam życzliwość. Szczególne słowa podziękowania składam panu Wiesławowi Mazurkowi - Wójtowi Gminy Radzyń Podlaski za stałą obecność z nami i wieloaspektową współpracę.
Dziękuję pani Marii Tarnowskiej przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wspieranie i dofinansowanie realizowanych przez nas przedsięwzięć w ramach prowadzenia profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej.
Dziękuję Radzie Rodziców. [...] Szczególnie gorąco pragnę podziękować panu Andrzejowi Opolskiemu i Sebastianowi Frączkowi - rodzicom ale i strażakom z OSP współpracującym ze szkołą.
Dziękuję pracownikom obsługi: pani Barbarze Cieślak, Bożenie Mazurek, Elżbiecie Niebrzegowskiej, Markowi Świerczowi za rzetelną, sumienną pracę wykonywaną jakże często po godzinach.
Ogromne wyrazy uznania kieruję przede wszystkim w stronę doświadczonej kadry pedagogicznej. Drodzy Nauczyciele, za Wami kolejny rok wytężonej pracy. Każdego dnia staraliście się być drogowskazem dla Waszych podopiecznych. Kształtowaliście w nich właściwe postawy, zaszczepialiście najważniejsze wartości, uczyliście samodzielnego myślenia. Dbaliście o to, by uczniowie sumiennie pracowali nad samodoskonaleniem, potrafili się w siebie wsłuchać i odnaleźć cechy, predyspozycje i talenty, które warto pielęgnować.[...].
Kochani Uczniowie! Za chwilę rozejdziecie się do swoich klas i otrzymacie świadectwa. Niektórzy z was będą mogli pochwalić się szczególnie wysokimi notami i wyróżnieniem, inni dobrymi i dostatecznymi wynikami. Mam nadzieję, że nie spoczniecie na laurach i w przyszłym roku udowodnicie, że stać Was na zdobywanie równie dobrych ocen. Kto wie, może nawet lepszych?
Na koniec pragnę zwrócić się do was drodzy absolwenci. Życzę wam byście w murach nowej szkoły znaleźli przyjaźń i oddanych pedagogów. Życzę byście na swojej drodze życiowej spotkali dobroć ludzką, piękno świata i miłość wzajemną. [...]. Tymczasem jednak życzę wam, by najbliższe dwa miesiące okazały się dla was niezapomniane. Nabierzcie sił, dobrze się bawcie, ale nie zapominajcie o zdrowym rozsądku. Mam nadzieję, że niezależnie od tego, gdzie spędzicie wakacje, przeżyjecie coś wyjątkowego. A 1 września - wypoczęci, pełni energii, zapału i nowych pomysłów – spotkamy się znowu, by wspólnie powitać nowy rok szkolny.[...].
Finis coronat opus - koniec wieńczy dzieło. Uchwałą Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Żabikowie najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymuje uczennica kl. V Katarzyna Mazurek - rednia 5,27, która też otrzyma nagrodę wójta gminy Radzyń Podlaski.
Stypendium, nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem otrzymują:
kl. V - Katarzyna Mazurek - 5,27 i Maja Fajkowska - 4,82;
kl. VI - Katarzyna Panek i Kornelia Opolska - 4,82.
Ponadto za bardzo dobre wyniki w nauce nagrody książkowe otrzymają:
kl. IV - Nikola Kuśmierowska - śr.4,50,
kl. III - Maja Kitrasiewicz, Patrycja Książek;
kl. II - Jakub Piekarski, Oliwia Zdziarska, Natalia Mościcka;
kl. I - Agata Koczkodaj, Dominik Fijałek, Kacper Panek.[...]

Po wręczeniu nagród, dyplomów i świadectw z wyróżnieniem uczniowie kl. VI w krótkiej części artystycznej podziękowali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz złożyli życzenia udanych wakacji.

Uroczystość szkloną zakończyliśmy polonezem w wykonaniu uczniów klas IV - VI.