Garść feryjnych wspomnień

W dniach 22 i 23.02.2016 nasza szkoła była otwarta dla wszystkich uczniów. Pierwszego dnia w poniedziałek 17 dzieci pod opieką pań: Anny Koczkodaj, Anny Struczyk, Katarzyny Mikulskiej, Anny Ochnio i Katarzyny Stolarczyk wzięło udział w nietypowych zajęciach pływackich na basenie miejskim. Na miejscu czekał na uczniów wodny tor przeszkód - podczas ferii był główną atrakcją, jaką zapewnił MOSiR w Radzyniu Podlaskim.

We wtorek na uczniów czekały niespodzianki przygotowane przez nauczycieli: Ewę Kondraszuk, Annę Żurawską, Martę Chruścik, Natalię Trochonowicz, Jana Kondraszuka oraz zawodowego strażaka zaprzyjaźnionego ze szkołą pana Sebastiana Frączka. Pan plutonowy w strażackim mundurze przedstawił bardzo interesującą prezentację z wiedzy pożarniczej, gdzie poruszone zostały ważne kwestie dotyczące m. in.: zapobiegania pożarom, ewakuacji, obsługi sprzętu gaśniczego, prowadzenia działań ratowniczych. Już wiemy jak zachować się w razie pożaru, jak udzielić pierwszej pomocy. Po tej nietypowej lekcji w sali gimnastycznej odbyły się gry i zawody sportowe.

Natalia Trochonowicz