Kręć się, karuzelo ...

W czwartek 4 lutego 2016 roku o godzinie 12.00 przenieśliśmy się na widownię Teatru Muzycznego w Poznaniu. Tym razem w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół obejrzeliśmy musical "Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi". To niezwykły spektakl, który nawiązuje do cyklu "Dziecko potrafi!" wystawianego w latach 80. i 90. w poznańskiej Arenie.

Poznaliśmy właściciela wesołego miasteczka i dzieci, którzy zabrali nas karuzelą w niezwykłą podróż. Na scenie pojawił się samochód wyścigowy. Dowiedzieliśmy się, że nie należy siadać za kierownicę nawet wtedy, gdy jesteśmy "upojeni" tylko szczęściem. Spotkaliśmy piratów i stoczyliśmy bitwę na morzu, a nawet ugasiliśmy pożar. Na koniec wzięliśmy udział w lekcji śpiewu. Dzięki Bęcwalskiej poznaliśmy nazwy i dźwięki podstawowych instrumentów muzycznych.

Teatr Muzyczny w Poznaniu przeniósł nas do barwnego świata, pełnego radości i magii. Od pierwszych chwil dzieci naszej szkoły zostały porwane do zabawy. Było wspólne śpiewanie, klaskanie, głębokie ukłony, a nawet taniec. Po prostu wtopiły się w sceniczną rzeczywistość.

Ogromne brawa należą się najmłodszym artystom, którzy pojawili się na scenie podczas spektaklu. W swobodny i naturalny sposób zaprezentowali oni swoje umiejętności z zakresu śpiewu, gry na instrumentach, stepowania, tańca - zgodnie z przyświecającym hasłem DZIECKO POTRAFI.

Anna Żurawska