Dzień Rodziny w naszej szkole

Dnia 1 czerwca w naszej szkole miał miejsce Dzień Rodziny, czyli święto wszystkich dzieci, mam i tatusiów. Z tej okazji przygotowano mnóstwo atrakcji.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1000 przedstawieniem "Kopciuszek" w wykonaniu uczniów klas III - V pod czujnym okiem Pań: Anny Żurawskiej i Katarzyny Mikulskiej. Młodzi aktorzy wspaniale odegrali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Potem wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, czyli przedszkolaki oraz dzieci z klas 0 - III. Z uśmiechami na ustach recytowali wiersze, śpiewali piosenki dla swoich rodziców oraz wręczali im laurki.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, który przywiózł dzieciom słodki upominek. Życzenia wszystkim zebranym gościom i uczniom złożyła także pani Dyrektor Teresa Łukaszczuk oraz w imieniu Samorządu Uczniowskiego - Małgosia Niebrzegowska.

Po części artystycznej przyszedł czas na spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabikowie. Panowie omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie pokazali praktyczne sposoby jej udzielania w przypadku powstania różnych urazów u osób dorosłych i dzieci. Każdy mógł spróbować swoich sił na fantomie. Odbył się również pokaz wozu strażackiego wraz z wyposażeniem oraz obsługi węża strażackiego używanego podczas pożaru.

Potem przyszedł czas na poczęstunek, czyli kiełbaskę z ogniska i coś do picia. Kiedy każdy nabrał sił, rozpoczęły się zabawy integracyjne dla dzieci i ich rodziców.

Tym miłym akcentem zakończył się Dzień Rodziny w naszej szkole. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.

Anna Żurawska