Bal karnawałowy

Dnia 17 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbył się bal karnawałowy połączony z Jasełkami. Zabawie towarzyszył zespół "Picasso" w składzie: Anna Hałas, Patrycja Adamczuk oraz Jarosław Hałas. Oprócz żywiołowej muzyki prowadzący zapewnili uczniom mnóstwo atrakcji w postaci konkursów. Dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami, koleżankami, a także rodzicami i nauczycielami. Atmosferę dopełniły fantastyczne dekoracje wykonane przez Panie: Natalię Trochonowicz i Martę Chruścik.

Na zabawę choinkową przybyli uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Żabikowa i sąsiednich miejscowości. Impreza rozpoczęła się dyskoteką, podczas której dzieci bawiły się w barwnych strojach karnawałowych. Oczekiwanym przez wszystkich punktem programu były Jasełka pt. "Broda Heroda, czyli jak Bóg zło w dobro przemieniał" w wykonaniu kl. I - IV przygotowany przez Panie: Annę Ochnio i Annę Struczyk. Spektakl był opowieścią biblijną o Bożym Narodzeniu, zabarwioną i urozmaiconą elementami bajkowymi. Jego wiodącym przesłaniem była prawda o kochającym Bogu, o przemianie zła w dobro oraz przekonanie o tym, że dobro ma siłę zwyciężać zło.

Pani Dyrektor Teresa Łukaszczuk złożyła wszystkim obecnym noworoczne życzenia i zachęciła do wspólnej zabawy. Przygotowała także nagrody dla dzieci w konkursie na najlepszy strój karnawałowy. Natomiast Rada Rodziców na czele
z panią Barbarą Wągrodną zorganizowała dzieciom wspaniały poczęstunek.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasz bal także dobiegł końca. Pozostaną po nim miłe wspomnienia
i zdjęcia wykonane przez Jana Kondraszuka oraz film Piotra Ochnio. Na następny musimy poczekać cały rok.

Anna Żurawska