Szkoła Podstawowa
w Żabikowie
Szkoła Podstawowa w Żabikowie

7 lutego 2014 r. o godz. 1100 w Szkole Podstawowej w Żabikowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

BABCIU, DZIADKU KOCHAMY WAS !

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami za wszystkie pyszne obiadki, za gorące herbatki, za cierpliwość, za dobroć, za bezinteresowną miłość, za serce i za znacznie, znacznie więcej.

Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w miesiącu zimowym, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok, jaki niesie ze sobą, wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność.

W związku z powyższym w naszej szkole 7 lutego odbyła się uroczysta akademia dla Babć i Dziadków zorganizowana z okazji Ich święta. Frekwencja dopisała. Zaproszeni goście przybyli punktualnie, aby móc podziwiać swoje wnuki. Na wstępie Pani Dyrektor Teresa Łukaszczuk przywitała ciepłymi słowami przybyłych gości oraz złożyła im najserdeczniejsze życzenia.

W uroczystości wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych (3 i 4 latki oraz 5 i 6 latki), a także uczniowie klas I - III. Na początku przybyłych gości przywitali przedstawiciele poszczególnych klas: Katarzyna Mazurek z kl. III, Sandra Wągrodna z kl. II oraz Wiktoria Świder z kl. I. Następnie wszystkie występujące dzieci z wielkim przejęciem recytowały wzruszające wiersze oraz śpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem. Na zakończenie uczniowie złożyli przybyłym Babciom i Dziadkom wspólne życzenia, zaśpiewali "STO LAT..." oraz wręczyli wzruszonym gościom własnoręcznie wykonane upominki. Zwieńczeniem tego dnia był słodki poczęstunek dla Babć i Dziadków przygotowany przez rodziców oraz dzieci.

W trakcie poczęstunku Pani Anna Struczyk zaproponowała i zachęciła czcigodnych gości do wspólnego śpiewania piosenek z lat Ich młodości. Pomysł okazał się trafiony, bo wszyscy bardzo chętnie zaangażowali się we wspólne śpiewanie biesiadnych piosenek.

Cała uroczystość przebiegła w miłej, serdecznej atmosferze. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości, a nawet łez szczęścia.

Uroczystość przygotowały oraz czuwały nad jej przebiegiem panie: Monika Fijałek, Magdalena Palczewska, Katarzyna Mikulska, Anna Koczkodaj i Anna Struczyk.

Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za piękne chwile i życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Anna Koczkodaj

ZDJĘCIA