We wtorek 15 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół w Białce odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłkę Siatkową Dziewcząt. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: Siatkarskie "3" (klasy V i IV) oraz siatkarskie "4" (klasy VI i młodsi).

NIE SPAĆ NA BOISKU, POPRAWIĆ ODBIÓR ZAGRYWKI!

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Brzostówcu, Białce, Zabielu i Żabikowie. Nie dotarły dziewczęta z Branicy, Białej i Paszk. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Ewelina Matynkowska (VI), Natalia Ochnio (VI), Monika Sławińska (V), Magdalena Buchaj (V), Weronika Zienkiewicz (IV), Weronika Ochnio (IV), Sandra Golanko (IV), Karolina Świder (IV).

Wyniki turnieju:

Siatkarskie "3":

• I m. – SP w Białce,
  • II m. – SP w Żabikowie.
Siatkarskie "4":
  • I m. – SP w Białce,
  • II m. – SP w Zabielu,
  • III m. – SP w Żabikowie,
  • IV m. – SP w Brzostówcu.

Sędziowali: mgr Marek Kania i mgr Marek Woroszyło.

Po rozegranym turnieju trenerka zespołu żabikowskiego Monika Fijałek podsumowała: nasze dziewczęta "przespały" swój pierwszy mecz z zawodniczkami z Zabiela, co skończyło się dla nich przegranym spotkaniem. Z każdym kolejnym meczem nasze się rozkręcały, ale zdołałyśmy pokonać tylko drużynę z Brzostówca. Prawdziwą egzekutorką okazała się Ewelina Matynkowska, która swoją zagrywką potrafiła zdobyć nawet 10 punktów z rzędu. Słała przeciwniczkom serie "asów serwisowych", które jednak nie wystarczyły, aby zająć lepszą lokatę w całym turnieju. Piętą aschillesową zarówno naszych zawodniczek, jak i dziewczyn z innych szkół, było przede wszystkim brak odbioru zagrywki. Na boisku zaznaczyły również swoją obecność Natalia Ochnio i Weronika Zienkiewicz, a także kilka udanych zagrywek zaprezentowała Karolina Świder.

Zawody uroczyście zakończyła dyrektorka Zespołu Szkół w Białce pani Ewa Łańcut - Nestoruk wręczając wszystkim drużynom dyplomy.

Na podst. info Moniki Fijałek
Andrzej Kotyła