09 listopada 2012 r. w Zespole Szkół w Białej odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej.

SPEKTAKULARNY SUKCES ARTYSTYCZNY

Biorąc pod uwagę, że do uczestnictwa przystąpiło aż 69 uczniów z 5 placówek oświatowych, w tym trzech dużych zespołów szkół,: ZS w Zabielu, ZS w Białce i ZS w Białej oraz: Niepublicznego Przedszkola "Bambino" Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK, sukces sześciorga reprezentantów Szkoły Podstawowej w Żabikowie należy potraktować jako spektakularny.

Wysiłek nauczycielek klas młodszych w osobach pań: Katarzyny Mikulskiej, Anny Koczkodaj i Anny Struczyk zaowocował bowiem zajęciem pierwszego miejsca w kategorii klas I - III szkół podstawowych.

Okazały puchar wraz dyplomem otrzymali z rąk wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka i kustosza sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim, ks. prałata Romana Wiszniewskiego następujący mali wokaliści: Małgosia Niebrzegowska i Sandra Wągrodna z kl. I, Kasia Mazurek i Wiktoria Niewęgłowska z kl. II oraz Kasia Panek i Michał Parczyński z kl. III.

Gratulacje należą się zarówno laureatom, jak też nauczycielkom, które pracowały nad ich przygotowaniem, zatem gratulujemy!

Andrzej Kotyła