Piątek, 22 marca 2013 r. Gminny Konkurs Plastyczny na kartkę wielkanocną organizowany przez Szkołę Podstawową w Żabikowie pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski - rozstrzygnięty i podsumowany.

Nasze artystyczne Alleluja!

Tradycją liczoną na lat kilka jest w żabikowskiej Alma Mater organizowanie przedświątecznego konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną. Trzecia jego edycja - przeprowadzona niezmiennie z inicjatywy i pod kierunkiem pani Ewy Kondraszuk - właśnie dobiegła końca i została uroczyście podsumowana.

Podsumowaniu temu nadano właściwą oprawę artystyczną i kulinarną. W pierwszym aspekcie spełniły się poetycznie dzieciaki z klas młodszych przygotowane przez panią Katarzynę Mikulską – opiekunkę Samorządu Uczniowskiego. Drugi - smaczniejszy aspekt - był udziałem wszystkich - uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości: dyrektorów i pedagogów zaprzyjaźnionych szkół z terenu Gminy Radzyń Podlaski, uczestników konkursu, etc. W rolę Gościa, Gospodarza, a ponadto Fundatora nagród i Patrona wcielił się sam Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, który pogratulował zwycięzcom pomysłów i ich plastycznej realizacji, organizatorom podziękował za trud, a laureatom wręczył cenne nagrody, na zakończenie składając całej społeczności szczere życzenia świąteczne z wielkanocnym mazurkiem w tle.

Pani dyrektor Teresa Łukaszczuk życzyła wszystkim świątecznej refleksji o Zmartwychwstaniu Pańskim i dobrze oraz refleksyjnie spędzonego czasu najważniejszych - jak to ujęła - chrześcijańskich świąt.

Potem już tylko zajadaliśmy się wielkanocnym jajeczkiem, tradycyjną babą popijaną kawką i smakowitym nektarem przygotowanym przez niezawodnych Rodziców. Gustownie udekorowane stoły przyciągały skutecznie uwagę uczestników tego niecodziennego spotkania, co uwiecznione zostało na załączonych do niniejszej relacji fotografiach.

Andrzej Kotyła

Wyniki III Gminnego Konkursu Plastycznego na kartkę wielkanocną
organizowanego przez Szkołę Podstawową w Żabikowie
pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski

Na konkurs wpłynęło 57 prac: w I grupie wiekowej 5 prac, w II grupie wiekowej 12, a w III grupie wiekowej 20, w IV grupie wiekowej 20.

W konkursie brali udział uczniowie i przedszkolaki z następujących szkół: Odział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Żabikowie, Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej, Szkoła Podstawowa w Brzostówcu, Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych, Szkoła Podstawowa w Żabikowie, Zespół Szkół w Białej, Zespół Szkół w Białce i Zespół Szkół w Zabielu.

W I grupie wiekowej (przedszkole, dzieci 3 - 4 - letnie):

• I miejsce - Wiktoria Bartoszek - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Żabikowie. Opiekun: Monika Fijałek.
  • II miejsce - Maja Jendruchniewicz - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Żabikowie. Opiekun: Dorota Strzyż.
  • III miejsce - Zuzanna Frączek - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Żabikowie. Opiekun: Dorota Strzyż.
  • Wyróżnienie: Kamil Majczyna - Zespół Szkół w Białce. Opiekun: Agnieszka Kapczuk.

W II grupie wiekowej (uczniowie klasy „O”):

• I miejsce - Martyna Zalewska - Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej. Opiekun: Anna Niewęgłowska.
  • II miejsce - Maja Kitrasiewicz - Szkoła Podstawowa w Żabikowie. Opiekun: Magdalena Palczewska.
  • III miejsce - Kinga Morawik - Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych. Opiekun: Joanna Szutko.
  • Wyróżnienie: Martyna Zdanikowska - Zespół Szkół w Białce. Opiekun: Teresa Grabowska.

W III grupie wiekowej (uczniowie klas 1 - 3):

• I miejsce - Kacper Karczewski klasa II - Szkoła Podstawowa w Brzostówcu. Opiekun: Anna Piróg.
  • II miejsce - Amelia Grochowska klasa I - Szkoła podstawowa w Żabikowie. Opiekun: Anna Koczkodaj.
  • III miejsce - Kinga Kuć klasa II - Zespół Szkół w Białce. Opiekun: Dorota Koncerewicz.
  • Wyróżnienie: Angelika Wiater klasa III - Zespół szkół w Zabielu. Opiekun: Wioletta Chmielarz.

W IV grupie wiekowej (uczniowie klas 4 - 6):

• I miejsce - Sandra Golanko klasa IV - Szkoła Podstawowa w Żabikowie. Opiekun: Ewa Kondraszuk.
  • II miejsce - Weronika Dadun klasa V - Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych. Opiekun: Joanna Szutko.
  • III miejsce - Dominika Szelech klasa IV - Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej. Opiekun: Dorota Kowalska.
  • Wyróżnienie: Paulina Murawka klasa V - Zespół Szkół w Białej. Opiekun: Jolanta Odrzygóźdź.