20 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół w Białce odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. "Wesoła Nowina".

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE

Konkurs skierowany był dla dzieci i młodzieży ze szkół na terenie gminy Radzyń Podlaski. Uczestników podzielono na następujące kategorie wiekowe: przedszkolaki, klasy I - III i IV - VI szkół podstawowych oraz klasy I - III gimnazjum. Każdy solista bądź zespół prezentował dwa utwory muzyczne, które były oceniane przez jury.

Cele konkursu to zachęcanie do podtrzymywania w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, poszerzanie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, wytwarzanie świątecznej atmosfery, wymiana doświadczeń wokalnych między uczestnikami, jak również promocja młodych talentów.

Naszą szkołę w tym konkursie w kategorii klas I - III SP reprezentowały następujące uczennice: Małgosia Niebrzegowska i Sandra Wągrodna z kl. I, Kasia Mazurek i Wiktoria Niewęgłowska z kl. II oraz Kasia Panek z kl. III. Zespół w powyższym składzie zaśpiewał dwa utwory: "Lulaj Go Matko Lulaj" oraz "Złota Jerozolima".

Małe wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie w konkursie zdobyły wyróżnienie. Pięknego misia wraz z dyplomem otrzymały z rąk Pana Wiesława Mazurka Wójta Gminy Radzyń Podlaski, Pana Jerzego Rębka Posła na Sejm RP oraz ks. Prałata Romana Wiszniewskiego kustosza Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim.

Do występu uczennice zostały przygotowane pod kierunkiem Pań: Anny Koczkodaj, Anny Struczyk i Katarzyny Mikulskiej.

Gratulujemy wyróżnienia w konkursie i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Koczkodaj